Винна кислота. Інструкція та рекомендації до застосування
Інструкція та рекомендації з використання Винної Кислоти натуральної (L) MyChem
ОБОВ’ЯЗКОВО ДОТРИМУЙТЕСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ!
1. Зберігати ємності з винною кислотою герметично закритими в прохолодному сухому місці, що добре провітрюється.
2. Зберігати та складувати тільки в оригінальній ємності.
3. Відповідний матеріал для підлоги: кислотостійкий.
4. Кислота винна натуральна є харчовою, проте необхідно дотримуватись рекомендованих дозувань!
5. Термін придатності – 12 місяців.
6. До комплекту входить мірний ковшик ємністю 25 грамів для вашої зручності.
Бережіть від дітей!
Винна кислота, C4H6O6, харчова добавка Е334, яка використовується як антиокислювач і антиоксидант для продовження терміну придатності і терміну реалізації багатьох харчових продуктів. До списку таких продуктів можна віднести:
· Консервовані товари;
· Кондитерські вироби;
· Борошняні та хлібобулочні;
· Столові води і алкогольні напої.
У харчовій промисловості та домашній кухні винну кислоту використовують для розпушення тіста, закріплення збитих білків, збереження пластичності і білизни глазурі, усунення гіркоти і додавання терпкості винним напоям. Винна кислота входить до складу джемів, морозива, желе, цукерок, консервів, газованих напоїв, фруктових напоїв і есенцій.
У косметичній промисловості винна кислота, завдяки своїм відлущувальним і відбілюючим властивостям входить до складу багатьох очищувальних, відбілюючих, звужуючих пори, омолоджуючих і зволожуючих кремів, лосьйонів, пілінгів і масок для обличчя і тіла, шампунів.
У фармацевтичній промисловості винна кислота застосовується у виробництві розчинних лікарських форм - шипучих таблеток, проносних і сечогінних засобах, антипохмільних і деяких інших препаратів.
У текстильній промисловості вона служить фіксуючим засобом при фарбуванні шерстяних і багатьох інших видів тканин.
В аналітичній хімії використовується в ході лабораторних досліджень для виявлення цукрів і альдегідів.
У гальванопластиці винна кислота використовується в процесі обробки дорогоцінних металів
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДОЗУВАННЯ:
В якості регулятора кислотності L(+) винна кислота рекомендується в 12 галузевих стандартах: джеми, варення, желе, цитрусові мармелади, яке порошок, какао продукти, бульйони і супи, томатні концентрати, консервовані овочі та фрукти, фрукти , маргарини. Нижче наведено рекомендовані дозування L(+) винної кислоти для різних продуктів:
· Джеми, варення, желе 2 – 3 г/кг
· Безалкогольні напої 1,5 – 1,7 г/л
· Вина 1,5 – 2 г/л
· Кондитерські вироби 1,4 – 1,7 г/кг
· Сухі шипучі напої 3 – 5 г/кг
· Консервовані овочі та фрукти 0,8 – 1 г/кг
· Бульйони та супи 0,2 – 0,3 г/кг
· Какао продукти 0,3 – 0,5 г/кг
· Томатні концентрати Достатня для рН вище 4,3
· Фруктово-ягідне морозиво 1,3 – 1,5 г/кг
При виготовленні вина кислота у вигляді сухого кристалічного порошку розчиняється у невеликій кількості води та додається у винне сусло. Додається в сусло невеликими порціями, маса щоразу вимішується. Показники кислотності при цьому вимірюються та відстежуються.
Якщо є необхідність підвищити кислотність виноградного соку, то винну кислоту додають саме до нього - до початку бродіння. При цьому слід враховувати, що 4 г винної кислоти для літр соку здатні підняти кислотність маси приблизно на 0,1%. Оскільки навіть невеликі зміни значно позначаться на підсумковій якості та смаку продукту, кислотність попередньо регулюють на невеликому зразку, а потім переходять до загальної маси.
У пивоварінні винна кислота використовується для промивання культурних дріжджів перед використанням у технологічному процесі. Стороння патогенна мікрофлора вимивається з розчину з культурними дріжджами, при цьому достатньо присутності від 0,5 до 1% винної кислоти. Знезараження та знешкодження дріжджової маси проводиться в кілька етапів, починаючи від замочування в дріжджовій ванні, осідання на дно, потім злив промивного розчину, після чого цикли повторюють до необхідного освітлення води, що зливається.