Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5280 відгуків

Карбамід . Інструкція та рекомендаціїї до застосування

Карбамід . Інструкція та рекомендаціїї до застосування

Інструкція та рекомендації з використання Карбаміду MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

-Зберігати сечовину, враховуючи її підвищену гігроскопічність, потрібно в сухому і провітрюваному приміщенні, при вологості повітря в 50% і нижче. Припустимо зберігання сечовини в більш вологих приміщеннях, але при цьому в герметично закритій тарі.

 

Карбамід – це мінеральне добриво, хімічна формула якого має вигляд (NH2) 2CO. Сечовина непогано розчиняється в сірчистого ангідриду, рідкому аміаку і в воді. Отримують сечовину шляхом синтезу з аміаку і вуглекислого газу при температурі близько 150 градусів вище нуля. Крім застосування в якості добрива сечовина використовується і в харчовій промисловості – зазвичай як харчова добавка під номером Е-927, найбільш часто така добавка застосовується в різних жувальних гумках.

У складі сечовини практично половина азоту (близько 44%). Азот рослинам потрібен в першу чергу для повноцінного їх зростання і розвитку. У випадку з сечовиною важливо знати, що рослини зможуть використовувати лише половину дози азоту, що міститься в даному добриві. Однак, незважаючи на це, дозування сечовини краще не підвищувати через процес нітрування.

Якщо грунт бідна азотом, то краще підвищити його зміст шляхом поєднання сечовини і сульфату магнію, тоді нітрування в такому обсязі, як при внесенні великих доз сечовини, не спостерігається.

ВИКОРИСТАННЯ КАРБАМІДУ ДЛЯ РІЗНИХ КУЛЬТУР

Часник

Як озимий, так і ярий часник можна підгодовувати карбамідом в перших числах червня. Далі використовувати сечовину під часник не можна, це може привести до нарощування зеленої маси на шкоду цибулин. Вносити сечовину під часник потрібно в розчиненому у воді вигляді і додавати в розчин хлористий калій – 10 г сечовини, 10 г хлористого калію на відро води, це норма на квадратний метр часниковою грядки.

Огірки

Доречно підгодовувати сечовиною огірки тільки через два тижні після висадки розсади на ділянку. Вносять сечовину в розчиненому у воді вигляді при нормі 15 г на відро води в перерахунку на квадратний метр площі. Припустимо в розчин додавати 45-50 г суперфосфату. Підживлення буде максимально ефективною, якщо грунт перед її внесенням добре зволожити.

У теплиці огірки можна обробляти сечовиною, тобто здійснювати позакореневе підживлення, особливо вона потрібна при зміні кольору листових пластинок (знебарвленні).

Для повноцінної позакореневого підживлення огірків в теплиці необхідно в відрі води розчинити 15 г сечовини, 20 г суперфосфату і 15 г хлористого калію. Обробляти рослини бажано в похмуру погоду і обов’язково після попереднього поливу.

Помідори

Томатам подобається обробка сечовиною. Зазвичай удобрюють сечовиною томати при посадці розсади на ділянку, вносячи в кожну лунку по 12-14 г суміші сечовини і суперфосфату (по 6-7 г кожного добрива).

Капуста

Зазвичай використовують сечовину на капусті при першій підгодівлі. Перед підгодівлею капусту рясно поливають, далі розчиняють 30 г сечовини в відрі води і витрачають цей розчин на квадратний метр грунту.

Картопля

Під картоплю, що відрізняється слабким засвоєнням мінеральних добрив, грунт потрібно удобрювати сечовиною ще до висадки бульб. Зазвичай удобрюють ґрунт за пару тижнів до посадки картоплі, при цьому бажано вносити сечовину разом з калійним добривом. На сотку потрібно приблизно 1,5 кг сечовини і 0,5 кг калійного добрива.

У тому випадку, якщо перед посадкою картоплі ви з якихось причин сечовину не внесли, то її можна додати в грунт через п’ять днів після посадки бульб, але не в сухому, а в розчиненому у воді вигляді. Норма приблизно 15-16 г на відро води, цього розчину вистачить на 20 рослин (приблизно по 0,5 літра на кожне).

Суниця садова (полуниця)

Під цю культуру вносити сечовину бажано тільки в разі потреби, адже якщо суниця садова буде відчувати дефіцит азоту, то розмір ягід буде невеликим, як і їх кількість, а смак – посереднім. А в разі надлишку азоту ягода буде водянистою і позбавленою аромату. Рекомендується вносити сечовину під суницю садову відразу ж після танення снігу по 15-20 г добрива в розчиненому вигляді на квадратний метр, не більше. Якщо ж потрібні підвищені дози азотних добрив, то краще використовуйте нітрофоску або диаммофос.

Плодові дерева і великі чагарники

На підгодівлі сечовиною плодові дерева і великі чагарники відгукуються досить добре. Підгодовувати сечовиною такі рослини можна до трьох разів за сезон. Зазвичай їх підгодовують відразу після танення снігу, під час цвітіння і в період дозрівання врожаю. Перед внесенням сечовини грунт в прікустовиє або пристовбурної смузі рихлять, поливають, а потім вносять карбамід так, щоб добриво було заглиблене у борозни грунт на 3-4 см. Після внесення сечовину бажано вкрити грунтом.

Норми подкормок різняться в залежності від віку рослин: так, до вступу в плодоношення дерев і великих чагарників вони мало не на третину менше. Наприклад, під яблуню, ще не вступила в плодоношення, потрібно приблизно 75-80 г добрива, під вишню 85-90 г, під сливу 110-115 г і під чагарники (ірга, аронія і так далі) 100-110 г. Після вступу в плодоношення яблуня вимагає вже по 150-160 г на дерево, вишня 110-120 г, слива 125-140 г і чагарники (ірга, аронія та подібні) 135-145 г на кущ.

Квіти

Квіти сечовиною необхідно удобрювати на самому початку їх активного росту для нарощування вегетативної маси. Далі такі підгодівлі стануть не доречні, оскільки на шкоду цвітінню буде продовжувати формуватися вегетативна маса, як кажуть квітникарі, «квітка піде в листя». Примітно, що при преізбитке азоту квіти можуть зовсім не формувати бутони, а якщо азоту буде дуже багато, то буде спостерігатися масове опадання заложившихся бутонів і суцвіть, як з розпустилися квітками, так і з нерозкритими.

Вносити сечовину під квіткові культури потрібно тільки в розчиненому у воді вигляді, для чого потрібно приблизно чотири грами цього добрива розчинити в літрі води і цю норму використовувати під великий квітка типу півонії або розділити на дві частини, якщо квітка невеликий, типу тюльпана або конвалії.

Рідке добриво з карбаміду

Рідке добриво з карбаміду приготувати досить просто на увазі його хорошою розчинності у воді (навіть без осаду). Найчастіше роблять розчини, які містять або 0,5% сечовини, або 1%. Це означає, що у відрі води потрібно розчинити або 50 і 100 г сечовини, відповідно, або 5 і 10 г сечовини розчинити в літрі води.

ВИКОРИСТАННЯ КАРБАМІДУ ПРОТИ ШКІДНИКІВ

Зазвичай сечовину використовують проти шкідників, якщо немає можливості або бажання застосовувати хімію. Обробляють нею рослини, рясно поливаючи, зазвичай до розпускання бруньок, коли температура повітря підніметься вище п’яти градусів тепла. За допомогою обробок сечовиною можна позбутися від довгоносика, попелиці, яблуневого квіткоїда і медяниці. Для цього доречно використовувати розчинена у воді добриво в кількості 30 г на відро води. Якщо в минулому сезоні зазначалося сильне ураження шкідниками, то дозу можна збільшити до 100 г на відро води, проте перевищувати дану дозування не можна, цим можна нашкодити рослинам.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner