Кальцинована сода . Інструкція та рекомендаціїї до застосування
Інструкція та рекомендації з використання Кальцинованої соди MyChem
ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!
- завжди надягайте рукавички;
- тримайте соду подалі від дітей;
- не зберігайте склад поруч з ліками і харчовими продуктами;
- при попаданні в рот або очі зробіть промивання великою кількістю води;
- не перевищуйте пропорцій, зазначених в конкретних рецептах і способах.
Прання речей кальцинованої содою
Оскільки сода цього призначення має низку переваг, наприклад, прекрасно відбілює і справляється навіть зі складними забрудненнями розглянемо прання речей з її допомогою.
Замочування білизни
1. Кальцинована сода знайшла широке застосування в області догляду за одягом. У домашніх умовах ви можете надати речам білосніжний вигляд, витримавши їх у відповідному розчині.
2. Якщо необхідно відбілити постільна, рушники, світлі футболки, приготуйте суміш для вимочування. З цією метою наберіть в тазик води, всипте 80-90 гр. соди, перемішайте.
3. Спочатку білизна черзі намилюється господарським милом, потім вирушає в приготований розчин на 8 годин. Через заданий термін необхідно перемістити вироби в машинку або провести полоскання вручну.
Машинне прання
1. У машинці зазвичай стирають вироби з льону або бавовни. Якщо стоїть мета – випрати білі рушники або постільну білизну, всипте в відсік для порошку 80-100 гр. соди. У другий осередок додайте звичайний порошок для прання.
2. У більшості випадків вода, що надходить в машинку, жорстка. Пом’якшити її при пранні можна, всипати в будь-який з відсіків пару столових ложок сировини. Крім пом’якшення водопровідної води проведе очищення і знезараження пральної машини.
Ручне прання
1. Руками можна прати кольорові речі. Необхідно зробити розчин з 3 ложок соди і 10 л. води. Коли гранули розчиняться, речі відправляються на 10 хвилин в таз, потім проводиться прання.
2. Такий обробці не можна піддавати делікатні тканини і синтетику, тому що кальцинована сода зашкодить волокна. Її застосування в домашніх умовах обмежується бавовною, льоном, іншими жорсткими тканинами.
3. Також не підходить сода для прання мембранних тканин і виробів, у яких на поверхні є прогумована частина (робочі рукавички і т.д.).
4. Найбільш часто соду застосовують для прання постільних речей, рушників (в тому числі брудних кухонних), шкарпеток та ін. Необхідно приготувати засіб з 3 л. гарячої води, стружки бруска господарського мила, 100 гр. соди. Коли суміш стане однорідною, з її допомогою можна починати прання.
Кип’ятіння
1. Обробці такого типу піддають білі речі, штори, постільна, шкарпетки, пожовклі футболки та інші вироби, яким необхідно повернути білосніжний вигляд. З цією метою здійснюється кип’ятіння з кальцинованої содою.
2. Інструкція по застосуванню складна і не всім підійде. Візьміть емальований таз, наберіть води, введіть 400 мл. білизни, 450 гр. соди, натертий брусок господарського мила.
3. Поставте ємність на вогонь, закип’ятити, закиньте білизна виварювали. Протягом години перемішуйте вироби дерев’яними щипцями або палицею. Потім остудіть, проведіть полоскання руками або в машинці.
4. Іноді готують інший засіб, в якому надалі кип’ятять білизна. Кальцинована сода (240 гр.) Змішується з нашатирем (50 мл.), Водою (10 л.), Стружкою мила (200 гр.). Застосування в домашніх умовах аналогічно попередньому способу. Кип’ятимо речі 40-60 хвилин.
Застосування кальцинованої соди в побуті
Найчастіше складом користуються в побуті, наприклад, миють робочі поверхні, забруднені жиром і нагаром сковорідки, забруднені конфорки і духові шафи. Існує маса варіантів застосування кальцинованої соди в побуті. Зупинимося на кожному детальніше.
Чистка конфорок, духовок, плит
Щоб почистити робочі поверхні конфорок, плити, духовки, приготуйте розчин з 80 гр. соди і 230 мл. гарячої води. Умочуйте в засіб губку, проводите чистку звичним способом. Можна залишити конфорки постояти, якщо жирових плям занадто багато. В кінці ретельно промийте поверхні і витріть насухо, щоб уникнути розлучень.
Базова очищення каструль і сковорідок
Якщо до використання кальцинованої соди ви застосовували спеціальну побутову хімію для видалення нальоту і бруду з зовнішньої частини посуду, зараз в цьому немає необхідності. Одягніть рукавички, змішайте соду з водою в кашку, зачерпніть її і проведіть чистку. Залиште на пару годин, змийте.
Чистка металевих кухонних мийок
Щоб повернути мийці первозданний вигляд і видалити всі забруднення, слід змочити губку в розчині кальцинованої соди. Для приготування складу потрібно 1 л. води і 90 гр. сировини. Розмішайте компоненти і приступайте до очисної процедурою. Такий же склад відмінно справляється з забрудненнями на кахельної плитці.
Видалення жиру і нагару зі сковорідок
Кальцинована сода і можливість її застосування в домашніх умовах полегшує вирішення побутових проблем. Щоб впоратися з сильним нагаром, необхідно приготувати склад. Змішайте 150 гр. канцелярського клею, 400 гр. соди і стружку шматка господарського мила. Закип’ятіть складу в забрудненій ємності. Процедура може зайняти від 25 хвилин до 2,5 годин. Все залежить від в’їлося нагару. Після цього видаліть залишки бруду губкою з тієї ж содою.
Кальцинована сода при прибиранні квартири
Миття підлоги
Щоб впоратися з брудними статями в квартирі, розведіть 100 гр. соди в 5 л. теплої води. Вимийте поверхню звичним для вас способом. Після цього протріть підлогу чистою вологою ганчіркою. Повторіть процедуру сухою ганчіркою, щоб уникнути утворення розлучень.
Чистка сантехніки
Приготуйте розчин з 3 л. води і 80 гр. соди. Змочіть губку і приступайте до миття раковини, ванни, унітазу. Такий склад відмінно справляється практичними з будь-якими забрудненнями у вигляді вапняного нальоту, сечового каменя та іржі.
Усунення мильних патьоків
Кальцинована сода швидко видаляє мильні патьоки на сантехніці. Застосування розчину в домашніх умовах легке. Змішайте 100 гр. харчової соди з такою ж кількістю кальцинованої. Нанесіть частина порошку на мокру губку і розподіліть по поверхні. Залиште на деякий час. Паралельно з’єднайте 60 мл. білизни і 50 мл. оцту. Розподіліть суміш поверх соди. Не лякайтеся хімічної реакції. Всі забруднення можна буде видалити без праці.
Миття посуду
Щоб очистити посуд від жиру, можна приготувати альтернативу звичному «Фейрі». Розведіть в 1 л. води 85 гр. соди. Ретельно промийте весь посуд. В результаті від жиру не залишиться і сліду. Ретельно обполосніть все проточною водою.
Очищення сантехнічних труб
Досить часто в раковину потрапляють продукти відходу, жир і волосся. Через це утворюється засмічення. Щоб впоратися з нагальною проблемою, необхідно розчинити в 3 л. крутого окропу 130 гр. кальцинованої соди. Влийте готове засіб в зливний отвір і чекайте близько 40 хвилин. Їдкий склад повинен впоратися з сильним забрудненням.
Коли не можна застосовувати кальциновану соду
Кальцинована сода не завжди виступає помічником у вирішенні проблем. Застосування складу в домашніх умовах може завдати шкоди певній поверхні або матеріалу.
Тому розгляньте, коли склад застосовувати забороняється:
- при пранні шовку, шкіри, вовни, мембранної тканини і дерматину;
- при чищенні алюмінієвих виробів і чавунного посуду всередині;
- при митті холодильника, дерев’яних і пофарбованих поверхонь;
- при митті натяжних стель, акрилових ванн, пластикових вікон, душових кабінок зі скловолокна і триплексу.