Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 2 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4464 відгуків

Сульфат калію . Інструкція та рекомендаціїї до застосування

Сульфат калію . Інструкція та рекомендаціїї до застосування

Інструкція та рекомендації з використання Сульфат калію MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

Калій сірчанокислий – висококонцентроване безхлорне добриво, дрібнокристалічний порошок білого кольору з жовтим відтінком, містить 46-50 % K2O. Застосовується на всіх грунтах і під всі культури, особливо під чутливі до хлору (тютюн, цитрусові, виноград, картоплю та інші). Може виступати в ролі сірковмісного добрива, але в зв'язку з обмеженим застосуванням в сільському господарстві в забезпеченні грунтів сірої грає невелику роль.

ЗАСТОСУВАННЯ

Сільське господарство

Калій сірчанокислий застосовується в якості добрива, особливо для хлорофобных культур, як у відкритому, так і закритому грунті, а також для кімнатних рослин.. Може використовуватися в якості сірковмісного добрива.

Використання сульфату калію з азотними і фосфатними добривами підсилює позитивний вплив на врожайність, а ось одночасне застосування з сечовиною, крейдою не рекомендується.

Застосування сірчанокислого калію можливе для наступних груп рослин:

  • чутливих до хлору (винограду. картоплі, льону, тютюну, цитрусових);
  • сімейства хрестоцвітних (брукви, капусти, турнепсу, ріпи, редьки);
  • споживають багато сірки (бобові);
  • плодово-ягідних дерев і чагарників (аґрусу, вишні, сливи. груші, малини і яблуні).

При попаданні в грунт, калій, який входить до складу калійного добрива, переходить у ґрунтовий комплекс, який потім поглинається рослинами. На глинистих і суглинних грунтах сульфат калію закріплюється і майже не пересувається в нижні шари ґрунту, а на легких піщаних ґрунтах — рухливість калію висока. Тому, щоб забезпечити рослини калієм в достатній мірі, його намагаються вносити в той шар, де розташована основна маса коренів. У важких ґрунтах слід вносити калійне добриво восени на велику глибину, а в піщаних – навесні і не закладаючи їх глибоко. Наприклад, при посадці плодового дерева на глинистих і суглинних ґрунтах на дно посадкової ями необхідно внести сульфат калію разом з фосфорним добривом, так як подальше внесення у верхній шар ґрунту калійних добрив не дасть плодовому дереву необхідний рівень калійного живлення.

Промисловість

Калій сірчанокислий застосовується для отримання квасцов і інших хімічних сполук калію, а також як компонент шихти при виробництві скла.

В Європейському Союзі допущений як харчовий додаток — регулятор кислотності Е515.

ВНЕСЕННЯ

Сірчанокислий калій застосовується на всіх видах грунтів відповідно до рекомендацій для калійних добрив.

При внесенні в грунт швидко розчиняється в грунтовому розчині і вступає в реакцію часткового і необмінного поглинання з грунтовим поглинаючим комплексом. Механізм реакцій однаковий для всіх калійних добрив.

Калій сірчанокислий можливо вносити в грунт при основному внесенні, але зазвичай він рекомендується як будь підживлень рослин, як правило, овочів. Застосовується в закритому і відкритому грунті, як у вигляді розчинів через будь-які системи поливу, так і в сухому вигляді.

Сульфат калію можна вносити двома способами:

  • навесні або восени під основний перекопуванні грунту;
  • як підживлення в період зростання.

Дозування внесення такого добрива залежить від способу внесення та виду рослини:

  • при основному внесенні для суниці, томатів, огірків і квітів – 15-20г/м2, для капусти, буряків, моркви, картоплі – 25-30г/м2;
  • при посадці плодових дерев – 150-200г на посадкову яму;
  • для підживлення овочевих культур і суниці – 10-15г/м2, ягідних чагарників – 15-20г/м2 або зробивши з двох сторін поряд з рослинами борозенки глибиною 6-8см, вносять туди 50-100г/м2.

Якщо підживлення здійснюється через систему поливу, то слід приготувати розчин сульфату калію з концентрацією 0,05-0,1%, для позакореневого підживлення обприскуванням в будь-яких системах розпилення 1-3% розчином, а для звичайного поливу розводять в 10 л води 30-40 г речовини, і цим розчином поливають 10-20 рослин.

Сульфат калію не містить отруйних речовин і домішок, але при попаданні на шкіру, в очі або всередину може викликати подразнення слизових оболонок, випадки отруєння вкрай рідкісні, при дуже тривалому впливі.

В садівництві сульфат калію використовується як добриво дуже часто, оскільки він не містить хлор і з нього добре засвоюється калій, необхідний для отримання продукції високої якості, зниження втрат врожаю при зберіганні, для високої стійкості до хвороб і шкідників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner