Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5282 відгуків

Гідроксид калію (KOH) . Інструкція та рекомендаціїї до застосування

Гідроксид калію (KOH) . Інструкція та рекомендаціїї до застосування

Інструкція та рекомендації з використання Гідроксид калію (KOH) MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

Гідроксид калію, також відомий як калій гідроксид, є неорганічним сполуком з групи гідроксидів з хімічною формулою KOH. Це білі кристали, які дуже легко зволожуються, але менше, ніж гідроксид натрію. Водні розчини КОН мають сильно лужну реакцію.

Гідроксид калію складається з білих, майже прозорих ромбічних кристалів, які легко поглинають вологу з повітря і утворюють різні гідрати. KOH легко розчиняється у воді, спиртах (наприклад, 55 г у 100 г метанолу; приблизно 14 г у 100 г ізопропанолу) і етерах. Гідроксид калію є термічно стійким (навіть не розкладається при високих температурах). У газоподібному стані він переважно існує у формі димерів.

Застосування Гідроксиду Калію:

Одне з основних застосувань гідроксиду калію - це виготовлення м'якого мила. Суміші калієвих та натрієвих мил використовуються для виробництва різних миючих засобів, кремів для гоління, шампунів, відбілювачів і деяких фармацевтичних препаратів.

Інше важливе застосування - виробництво різних солей калію. Наприклад, перманганат калію можна отримати шляхом сплавлення діоксиду марганцю з каустичним калієм і подальшого окислення утвореного манганату калію в електролізній камері. Дихромат калію можна отримати подібним способом, або сплавивши тонко подрібнену хромітну руду з карбонатом або гідроксидом калію та впливаючи на утворений хромат кислотою з утворенням дихромату калію.

Гідроксид калію також застосовується разом з каустичною содою у виробництві багатьох барвників та інших органічних сполук, а також як адсорбент газів, дегідратуючий агент, осаджувач нерозчинних гідроксидів металів, у лужних акумуляторах та для отримання різних з'єднань калію.

Крім того, гідроксид калію використовується для знезараження стічних вод, у азотній промисловості для осушки газів, у гумотехнічній промисловості як "калійне мило", яке запобігає злипанню крихт каучуку та в інших галузях промисловості.

Використання калію гідроксиду у виробництві рідких гумінових добрив

Рідкі комплексні гумінові добрива містять легкорозчинні солі гумінових кислот - гумати натрію, калію і амонію, які представляють фізіологічно активні форми гумінових кислот. Дія цих речовин полягає в підвищенні активності ферментів, прискоренні фізіологічних і біохімічних процесів, а також стимулюванні дихання, синтезу білків і вуглеводів у рослин.

Крім того, вони сприяють розвитку кореневої системи рослин, поліпшують забезпечення поживними речовинами і мікроелементами з грунтового розчину, що призводить до підвищення коефіцієнта використання мінеральних добрив. Це дозволяє зменшити дози азотних добрив на 30-50% і значно зекономити кошти.

На сьогодні такі добрива в основному виробляються з торфу. Гумінові кислоти майже не розчиняються у воді і мінеральних кислотах. Для отримання рідкого комплексного добрива проводять обробку торфу у 0,1 моль/л розчині калію гідроксиду при температурі 100 °С та інтенсивному механічному перемішуванні. Потім розчин гуматів відокремлюють від твердої фази за допомогою фільтрування з використанням металевої сітки і капронової тканини.

Калійне мило

40% олія соняшнику - 240 г

20% олія мигдалю - 120 г

10% олія виноградної кісточки - 60 г

10% рицинова олія - 60 г

10% гірчична олія - 60 г

10% кокосова олія - 60 г

Вода - 228 г

Гідроксид калію - 114,13 г

Олії змішуємо та розігріваємо на водяній бані до однорідного стану. Потім залишаємо їх остигати до температури 50-55°C.

У попередньо охолоджену воду додаємо гідроксид калію невеликими порціями, постійно перемішуючи розчин, що нагрівається. Продовжуємо мішати до розчинення всіх кристалів лугу. Потім остужуємо лужний розчин до 50-55°C і вливаємо в олії.

Масу збиваємо невеликими етапами, давлячи милу відстоятися 10-12 хвилин, і знову повторюємо процес. Через час у маслі почнуть з'являтися пластівці, після чого мило почне густіти.

Після отримання стійкого сліду ставимо мило в духовку на 80-85°C або на водяну баню під закриту кришку на 3-4 години.

Через 3 години перевіряємо рН маси. Якщо індикаторна смужка показує 7-9, мило готове.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner