Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5282 відгуків

Глюкоза Декстроза харчова MyChem

Глюкоза Декстроза харчова MyChem

Інструкція та рекомендації з використання Глюкоза Декстроза харчова MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

Харчова глюкоза, також відома як виноградний цукор або декстроза, має хімічну формулу C6H12O6*H2O у моногідридній формі, хоча існує також ангідридна форма без молекул води. За хімічною класифікацією відноситься до моносахаридів.

У природі є найпоширенішим і енергетично насиченим органічним сполуком. Вона служить джерелом енергії для більшості живих організмів і міститься у фруктових та ягідних соках, а також вегетативних частинах рослин.

Застосування глюкози 

У зв'язку з високою енергетичною цінністю, глюкоза має підвищену харчову цінність, що становить 4,4 ккал на 1 грам. Цей продукт широко використовується в кондитерській справі, хлібопеченні, молочній та пивоварній галузях. Вона використовується як харчова добавка, відома під назвою декстроза, у вигляді кристалічного порошку, який добре розчиняється, має солодкий смак і є абсолютно безпечним. Крім того, вона служить живильним середовищем для дріжджів у процесах бродіння.

Головні напрями використання глюкози як харчової добавки включають:

  • спортивне, дієтичне, лікувальне та інші спеціальні види харчування;
  • надає солодкість і м'яку консистенцію цукеркам, начинкам для кондитерських виробів, пряникам, мармеладу, тортам;
  • стабілізує смак безалкогольних напоїв;
  • зберігає природний колір у консервах;
  • забезпечує хорошу корку на випічці та відповідає за певний смак, пористість і відтінок виробу, запобігає їх почерствінню;
  • використовується для приготування згущеного молока, йогуртів, морозива;
  • використовується як підсолоджувач у виробництві вина, лікерів та інших алкогольних напоїв.

Глюкоза ефективно замінює цукор, в тому числі і з економічної точки зору, що дозволяє знизити витрати і зберегти традиційний смак продукції. Серед додаткових переваг можна відзначити здатність знижувати температуру замерзання морозива, що дозволяє йому мати гарну консистенцію і текстуру. Однак слід зауважити, що повне заміщення цукру глюкозою неможливе, оскільки кінцевий продукт втратить смакові якості і може змінити зовнішній вигляд.

Крім того, глюкоза як харчова добавка сприяє збереженню вологості та харчової цінності продукту, не впливаючи на його смак і аромат, а навпаки, зберігаючи його первинні якості.

Багато кондитерських виробів базуються на глюкозному сиропі, який потрібно вміло готувати. Кухарі та кондитери використовують його, щоб уникнути зацукрування та надати продукту хорошу текстуру, повітряну консистенцію, гладку поверхню та еластичну масу. Для заморожуваних десертів такий сироп гарантує відсутність кристалізації льоду та збереження запланованих якостей під час заморожування. Цей рецепт використовується для створення високоякісної глазурі, пастили, морозива, помадок, зефіру та інших продуктів.

Інгредієнти:

  • глюкоза — 670 г;
  • вода — 300 г;
  • харчова сода - 3 г (або невелика щіпка);
  • лимонна кислота — 3 г.

Глюкозу заливають водою і ретельно розчиняють. Отриманий розчин нагрівають до кипіння, після чого додають лимонну кислоту. Змішують і варять півгодини на повільному вогні, при цьому важливо уникати переварювання, щоб сироп не став твердим. Після зняття з вогню до маси додають розчин соди (щіпка на 10 мл води), від чого вона спінюється і збільшує свій об'єм. Після охолодження сироп переливають у ємності для зберігання з герметичною кришкою, щоб уникнути зволоження. Варто зберігати його тільки в сухому місці.

Інші сфери застосування:

  • Медицина: глюкоза використовується при лікуванні отруєнь, інфекцій, а також для підвищення рівня цукру в крові. Вона доступна у формі таблеток, розчинів та ін'єкцій.
  • Допомога при стресі: розчин глюкози допомагає заповнити втрату рідини і підвищує внутрішньоклітинний тиск, регулює обмін речовин і збільшує енергію організму.
  • Сільське господарство: використовується для годівлі бджіл та птахів, а також як компонент у ветеринарії.
  • Спорт: використовується як ізотонічний напій та для відновлення енергії після тренувань.
  • Мікробіологічна промисловість: використовується для культивування різних штамів мікроорганізмів.
  • Текстильна промисловість: входить до складу синтетичного волокна.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner