Сульфат амонію BASF (Амоній сірчанокислий) MyChem
Інструкція та рекомендації з використання Сульфат амонію BASF (Амоній сірчанокислий) MyChem
ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!
Амоній сульфат, також відомий як амоній сірчанокислий, є мінеральним добривом зі складною дією. Він містить 21% азоту у формі амонію і 24% сірки. Це найменш гігроскопічне азотне добриво, яке швидко розчиняється у воді. Сульфат амонію є фізіологічно кислим добривом, особливо ефективним на ґрунтах, що мають високий рівень основности, таких як чорноземи, сіроземи та каштанові ґрунти, а також на вапняних підзолистих ґрунтах. Це добриво можна внести для всіх сільськогосподарських культур, але рекомендується особливо для тих, які віддають перевагу амонійній формі азоту та потребують додаткового додатку сірки, таких як хрестоцвіті, бобові, рис та гречка. Сірка, яка є складовою цього добрива, сприяє підвищенню вмісту білка та клейковини в пшениці, олії в соняшнику, сої та ріпаку. Крім того, вона значно підвищує врожайність чаю, жита, картоплі, бавовни, рису, вівса та цукрового буряку.
Добриво можна внести для всіх сільськогосподарських культур, але його особливо рекомендується для тих, які надають перевагу амонійній формі азоту та є вимогливими до сірки, таким як хрестоцвіті, бобові, рис та гречка. Сірка, яка міститься в складі добрива, сприяє підвищенню вмісту білка та клейковини в пшениці, а також вмісту олії в соняшнику, сої та ріпаку. Потреба в сірці значно варіюється для різних сільськогосподарських культур, зазвичай коливаючись від 0,1 до 1,0% в абсолютно сухій масі рослин (в розрахунку на елемент).
Вплив сульфату амонію на ґрунти При довготривалому використанні сульфату амонію на ґрунтах може спостерігатись зниження pH ґрунтового розчину. Ця негативна властивість проявляється швидше на кисліших ґрунтах. Для нейтралізації 100 кг сульфату амонію необхідно ввести 130 кг вапна. На чорноземах з високим вмістом гумусу та високою буферністю підкислення відбувається тільки через 10-15 років. На каштанових ґрунтах і сіроземах підвищення кислотності не є проблемою. Навіть на легких ґрунтах з достатнім зволоженням, через обмежену міграцію, сульфат амонію залишається найбільш ефективним азотним добривом.
Використання сульфату амонію для різних культур
Озиме жито, льон-довгунець, овес мало реагують на підкислення сульфатом амонію. Не рекомендується застосовувати сульфат амонію на кислих ґрунтах для культур, таких як кукурудза, цукровий та кормовий буряк, яра пшениця, коноплі. Сульфат амонію особливо корисний для хрестоцвітних культур (ріпак, редька, капуста), які позитивно реагують на сірку. Ефективне застосування сульфату амонію для овочевих культур, де потрібно обмежити накопичення нітратів (картопля, морква).
Переваги добрива
Містить сірку в формі, доступній для рослин, що забезпечує їх ефективний ріст та розвиток. Поліпшує вегетативний розвиток рослин, сприяє формуванню та росту органів плодоношення. Збільшує врожайність та вміст білка в продукції. Підвищує морозостійкість та стійкість до посухи.
Рекомендовані норми внесення добрива
- Картопля - 25-40 г на 1 кв. м
- Капуста, морква - 25-30 г на 1 кв. м
- Буряк - 30-35 г на 1 кв. м
- Огірки, томати, перець - 15 г на 1 кв. м одноразово, а також дві-три підгодівлі за сезон - 10 г на 10 л води
- Ягоди - 25 г на 1 кв. м одноразово, а також два-три підживлення за сезон - 10 г на 10 л води
- Плодові дерева - 25 г на 1 кв. м
- Квіти та газон - 25 г на 1 кв. м, а також додаткові підживлення - 10 г на 10 л води
- Зелень - 20 г на 1 кв. м, при рядковому насадженні - 7-10 г на рядок