Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5280 відгуків

Сульфат цинку 7-ми водний MyChem

Сульфат цинку 7-ми водний MyChem

Інструкція та рекомендації з використання Сульфат цинку 7-ми водний MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

Цинк сульфат гептагідрат - порошок білого кольору або прозорі безбарвні кристали. Вони вивітрюються при контакті з повітрям. Ця речовина дуже легко розчинна у воді, але майже не розчинна у 96 % спирті. Водний розчин має кислу реакцію. Вміст засвоюваного рослинами цинку складає близько 22%, тому його використовують як добриво для передпосівного оброблення насіння та позакореневого живлення рослин.

Цинк, який міститься у рослинах у діапазоні від 15 до 60 мг на кілограм сухої маси, активує роботу ферментів та входить до складу ферментативних систем, що беруть участь у диханні, синтезі білків та ауксинів. Він підвищує теплостійкість, сухостійкість та морозостійкість рослин, відіграючи ключову роль у регулюванні процесів росту. Винос цинку з врожаєм польових культур може коливатися від 50 г до 2 кг на гектар. Часник, цибуля та листки мальви містять значну кількість цинку, але в невеликій кількості його знаходиться у фруктах, моркві та капусті.

Плодові та цитрусові культури, виноград, кукурудза, хміль, соя, льон, помідор, часник та сорго виявляють найбільшу чутливість до нестачі цинку. Менш чутливі до цієї нестачі культури включають буряк, соняшник, конюшина, цибуля, картоплю, капусту, огірок та ягідники. Овес, жито, пшениця, ячмінь та морква є майже нечутливими до цинкового голодування.

Відсутність цинку в ґрунті може призводити до жовто-зеленого забарвлення та відмирання листків рослин, а також до утворення хлорозу та нерівномірного розвитку листкової пластинки у бобових культурах. Цинкові добрива особливо корисні на дерново-підзолистих ґрунтах, чорноземах, сіроземах та каштанових ґрунтах, де вміст рухомих форм цинку є недостатнім для забезпечення високих урожаїв сільськогосподарських культур.

Норми внесення

 

Для обробки 1 тонни насіння використовують 60–80 літрів розчину сульфату цинку з концентрацією від 0,05% до 0,1%.

Насіння зернових культур обробляють напівсухим способом за допомогою 10% водного розчину цинку у кількості 10 літрів на тонну, а позакореневі підживлення проводяться за допомогою 0,1%-ного розчину мікроелемента з розрахунком 300 літрів на гектар. Позакореневі підживлення зазвичай проводяться перед початком цвітіння для більшості культур, а фруктові дерева обприскуються навесні до розпускання бруньок.

Цинкові добрива ефективні тільки при вмісті рухомого цинку у ґрунті менше 0,2-0,3 мг/кг. Якщо вміст цинку у ґрунті становить 0,4-1,5 мг/кг, рекомендується обмежитися лише передпосівним обробленням насіння та позакореневим підживленням.

Ефективність цинкових добрив також залежить від чергування культур у ротації. Наприклад, кукурудза, що іде після буряка, особливо реагує на внесення цинкових добрив. Дія цинку має велику ефективність при внесенні його разом з фосфорними добривами.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ !

Оскільки цинк може накопичуватись у ґрунті, слід бути уважним і вести суворий контроль за використанням цинкових добрив, щоб уникнути їх токсичної дії та негативного впливу на інші елементи живлення. Норма внесення цинку не повинна перевищувати 3–5 кілограмів на гектар. Також важливо пам'ятати, що цинк швидко і міцно фіксується ґрунтом, тому перевага надається передпосівному обробленню насіння та позакореневим підживленням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner