Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 2 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4544 відгуків

Карбонат кальцію (кальцій вуглекислий)

Інструкція та рекомендації з використання Карбонат кальцію (кальцій вуглекислий) MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

Карбонат кальцію малорозчинний у воді, але при додаванні вуглекислого газу перетворюється на бікарбонат кальцію.

Під час нагрівання карбонат кальцію розкладається, утворюючи оксид кальцію і вуглекислий газ. Цей процес можливий при температурі понад 800 °C.

Крім того, карбонат кальцію реагує з кислотами, наприклад, з соляною кислотою, що призводить до вивільнення вуглекислого газу.

Застосування:

Будівництво

Вапнякові вироби, такі як карбонат кальцію, використовуються здавна в будівельній сфері. З їх застосуванням створено безліч архітектурних шедеврів, серед яких - Піраміди Єгипту, старовинний храм Джгантія на Мальті, Велика Китайська Стіна, собор Святого Петра у Ватикані. Карбонат кальцію широко використовується в будівельній промисловості для виготовлення будівельних матеріалів, таких як вапняк, бетон, штукатурка, будівельні розчини, а також для кладки стін та фундаментів. Крім того, його застосовують у дорожньому та залізничному будівництві, для кам'яних насипів для захисту берегів та будівництва гідротехнічних споруд, а також у металургії для виготовлення флюсів та вогнеупорів.

Харчова промисловість

Харчова добавка Е-170, або карбонат кальцію, використовується в безпечних харчових продуктах як харчовий барвник, антистемінтувальний агент, стабілізатор, роздільник, живлення для дріжджів та регулятор кислотності. Цей білий порошок без смаку і запаху нерозчинний у воді та етиловому спирті і використовується у кондитерських виробах, жувальних гумках, деяких хлібобулочних виробах, чипсах та печиві.

Виноробство

Карбонат кальцію має властивості розкислення, що перевершують властивості гідрокарбонату калію. Він швидко знижує кислотність винного розчину, але може призвести до відкладення кальцію у осаді, тому його краще використовувати у винному виробництві. Під впливом карбонату кальцію відбувається хімічна реакція, при якій вивільняється CO2. Коли піна в ємності зникає, реакція завершується.

Промисловість

Карбонат кальцію широко використовується в промисловому виробництві, особливо в сфері пластмас. Виробники пластмас використовують близько половини всього карбонату кальцію, що споживається, як наповнювач і барвник. Цей матеріал необхідний для виробництва полівінілхлориду (PVC), поліефірних волокон (кримплен, лавсан і т. д.) та поліолефінів, з яких виготовляють труби, сантехнічне обладнання, кахельну плитку, черепицю, лінолеум, килимові покриття тощо. Карбонат кальцію також є складовою частиною пігменту, який фарбує фарби. Він також застосовується у виробництві паперу як відбілювач, наповнювач та розкислювач, у виробництві скляних виробів як джерело кальцію, у косметичній та медичній промисловостях.

Косметологія

Карбонат кальцію використовується у косметиці для абсорбції надлишків сала шкіри, надаючи їй свіжості та рівномірності тону. Він також регулює кислотність продукту, поглинає надлишки води та надає приємну гладку текстуру. У зубній пасті карбонат кальцію може очищати зуби та надавати їм блиск. Цей компонент додається до багатьох косметичних продуктів для надання їм білого відтінку та стабілізації кольору.

Сільське господарство

Карбонат кальцію використовується як складова вапняних добрив для поліпшення хімічних та фізичних властивостей ґрунту та його структури. Ці добрива, такі як агрокрейда, сприяють збалансованості кислотності ґрунту. У сільському господарстві використовують карбонат кальцію для корів та курей для покращення їхнього стану та продуктивності.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner