Продавець MyChem розвиває свій бізнес на Prom.ua 2 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4525 відгуків

Калій карбонат , поташ , вуглекислий калій

Калій карбонат , поташ , вуглекислий калій

Інструкція та рекомендації з використання Калій карбонат MyChem

ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ  ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ!

Поташ, карбонат калію або вуглекислий калій, це солі вуглекислої кислоти з калієм. Це білий кристалічний порошок (іноді безбарвні кристали), який відноситься до малотоксичних речовин. Він здатний поглинати вологу з повітря, добре розчиняється у воді, але не розчиняється у спирті. Має виразний лужний смак і не має запаху. Завдяки своїм лужним властивостям, виявляє антимікробну дію, зокрема бактерицидний ефект зростає з підвищенням температури .  

Карбонат калію широко застосовується в різних сферах:

  • виробництво рідкого мила та інших миючих складів;
  • виготовлення пігментів, барвників;
  • вичинка матеріалів зі шкіри;
  • входить до складу різних видів скла – кришталь, оптичне, тугоплавке;
  • використовується в процесах фарбування;
  • в якості добрива для сільськогосподарських культур;
  • виконує роль проявника у фотографії;
  • служить компонентом в бетоні та інших будівельних складах для підвищення морозостійкості;
  • краще ніж сода поглинає сірководень під час очищення газів;
  • в силу своєї гігроскопічності застосовується для зневоднення;

Карбонат калію, високо концентрований, корисний для рослин, які потребують калію. У тваринництві використовується для дезінфекції харчових приміщень для тварин.

У садівництві використовують співвідношення: 100 мл дуже гарячої води на 113,5 г поташу для приготування добрива. Після застосування цього розчину спостерігається підвищена стійкість рослин до захворювань, покращується здоров'я вегетативних органів, зміцнюється стебло.

Карбонат калію є ідеальним калійним добривом для дерново-підзолистих кислих ґрунтів, де понад 50% окису калію, ідеально підходить для рослин, які не переносять хлор в добривах. Особливо добре підходить для картоплі в кислих ґрунтах, підвищуючи врожайність в рази.

Поташ використовується як ефективний антифриз у цементних і бетонних сумішах, що дозволяє зведення будівель навіть при -50°С. Проте, є деякі обмеження:

Якщо до будівельної суміші додано активний кремнезем, використання карбонату калію не рекомендується через можливу хімічну реакцію. Також важливо уникати контакту з вапном або силікатною цеглою, оскільки це може спричинити непередбачену взаємодію. При будівництві в умовах підвищеної вологості поташ не є оптимальним варіантом. В суміші з карбонатом калію обов'язково використовується пісок (не керамзит), щоб забезпечити необхідні властивості. Додавання поташу до розчинів не рекомендується, якщо температура плюсова або амплітуда коливань перевищує нульову позначку. У місцях прокладання електричних кабелів карбонат калію не повинен використовуватися, оскільки це може спричинити деізоляцію шнурів з часом. Карбонат калію в будівельних сумішах забезпечує гідратацію цементу навіть при низьких температурах, роблячи суміші морозостійкими, що дозволяє будувати міцні будівлі різних типів.

Якщо поташу додано занадто багато, суміш затвердіє дуже швидко, і для регулювання цього процесу може бути використаний спеціальний пластифікатор, що дозволяє зберігати протиморозний ефект і одночасно контролювати швидкість затвердіння.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner